Galatasaray Akhisarspor Süper Kupa final maçı ne zaman saat kaçta?

Galatasaray Akhisarspor Süper Kupa final maçı için heyecan dorukta. Lig şampiyonu Galatasaray ve Türkiye Kupası’nın sahibi Akhisarspor’un karşılaşacağı Süper Kupa finali, futbolseverlere uzun bir aradan sonra futbol keyfi yaşatacak. Peki, Galatasaray Akhisarspor Süper Kupa final maçı ne zaman saat kaçta?

Süper Kupa final maçının ne zaman olduğu yüz binlerce futbolsever tarafından merakla araştırılmaya devam ediyor. Lig şampiyonu ve Türkiye Kupası şampiyonunun finalde karşılacağı Süper Kupa finalinde Galatasaray ve Akhisarspor kozlarını paylaşacak. Peki, Galatasaray Akhisarspor Süper Kupa final maçı ne zaman saat kaçta?

SÜPER KUPA FİNALİ NE ZAMAN?

Süper Lig’in şampiyonu Galatasaray ile Türkiye Kupası’nın kazananı Akhisarspor’un karşı karşıya geleceği Süper Kupa karşılaşması, 5 Ağustos Pazar günü saat 20.45’te Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda oynanacak. Karşılaşmanın biletleri Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından yakın zamanda duyurulacak.

TFF SÜPER KUPA NEDİR?

Türkiye Süper Kupası ya da sponsorluk anlaşmaları gereğince Turkcell Süper Kupası, Türkiye’de yeni sezon başlamadan önce Süper Lig şampiyonu ile Türkiye Kupası şampiyonu takımların arasında oynanan futbol organizasyonu. 1966 yılında Cumhurbaşkanlığı Kupası ismiyle oynanmaya başlanan organizasyon, 1998 yılında ara verilene kadar kesintisiz olarak her yıl düzenlendi.

15 Mayıs 1998 tarihinde son oynanan Galatasaray – Beşiktaş finalinden sonra kaldırıldıktan sonra 2006 yılından itibaren Türkiye Süper Kupası ismiyle tekrar organize edilmeye başlandı. Süper Kupa, yeniden düzenlenmeye başlandıktan sonra ilk olarak 2006 yılında oynandı.

Süper Lig şampiyonu ile Türkiye Kupası şampiyonu arasında oynanan organizasyon, iki kupayı da aynı takımın kazanması durumunda Süper Lig şampiyonu takım ile Türkiye Kupası’nı kaybeden finalist takım arasında oynanır. Bunun ilk örneği 2009 yılında yaşandı. Galatasaray 23 kere mücadele ettiği organizasyonda elde ettiği 15 şampiyonluk ile en başarılı takım konumundadır.

Günün en popüler iddaa tercihlerini incelemek için buraya tıklayın!