fbpx

RUHSATINI ALMA FIRSATI YAKALA, SSK MESLEĞİN ÜZERİNE YATIRILSIN

 

USTALIK, YİYECEK İÇEÇEK İŞLETMECİLİĞİ SERTİFİKA PROGRAMI İLE GELECEĞİNİZİ GARANTİ ALTINA ALIN.

 

Aşçılık Ustalık Belgesi için son kampanya.

Çalışma Bakanlığı Belgesiz çalışanlara yasal cezalar kesmektedir.  Aşçılık Ustalık Belgenizi alın Legal çalışın ÜNİVERSİTE ve MEB Destekli Aşçılık Ustalık belgenizi alı Mesleğinizi resmileştirin.

Belge zorunluluğu yasalarca getirilmiş olup konuyla alakalı sıkı denetimler de yapılmakta. Biliyoruz ki vaktiniz kıymetli, bundan dolayı işlerinizi aksatmadan yasal olarak yetkilerinizi elinize almanızın Tam Zamanı

Bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

 

Aşçı (Seviye 4) Ulusal Yeterliliği 5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Kanunu ile anılan Kanun uyarınca çıkartılan “Mesleki Yeterlilik, Sınav ve Belgelendirme Yönetmeliği” hükümlerine göre hazırlanmıştır.

Yeterlilik taslağı, devlet üniversitesi  işbirliği ve  protokolü ile görevlendirilen Eğitim Konfederasyonu  tarafından hazırlanmıştır. Hazırlanan taslak hakkında sektördeki ilgili kurum ve kuruluşların görüşleri alınmış ve görüşler değerlendirilerek taslak üzerinde gerekli düzenlemeler yapılmıştır. Nihai taslak MYK Turizm, Konaklama, Yiyecek-İçecek Hizmetleri Sektör Komitesi tarafından incelenip değerlendirildikten ve Komitenin uygun görüşü alındıktan sonra, MYK Yönetim Kurulunun kararı ile onaylanarak Uluslararası yeterliliğine karar verilmiştir.

Yeterliliğin hazırlanması, görüş bildirilmesi, incelenmesi ve doğrulanmasında katkı sağlayan kişi, kurum ve kuruluşlara görüş ve katkıları için teşekkür eder, yararlanabilecek tüm tarafların bilgisine sunarız.