fbpx

70 BİN Ulaştırma Hizmetleri Okul Taşıtları Rehber Personel Alınacaktır !!!

Okul servis araçlarında yeni dönem başladı!

Okul Servis Araçlar Yönetmeliği Resmi Gazete´de yayınlanması ile Artık Okul Servisleri MEB den Okul Taşıtları Rehber Personeli Sertifikalı Eleman Bulundurma Zorundadır.

Yönetmelikte, okul servis araçlarındaki rehber personelin ise 22 yaşını doldurmuş olması ve en az lise mezunu olması hükme bağlandı.

Öğrenciler ile çocukların güvenli şekilde servis aracına binip inmelerini ve gerektiğinde karşıdan karşıya geçişlerini sağlayacak rehber personelin öğrenci ve çocuklar ile iletişim becerilerini geliştirmek amacıyla eğitime katılmaları ve sertifikaya sahip olmaları isteniyor.

Okul Taşıtları Rehber Personeli olmak için kurs programına katılıp mesleki yeterlilik belgesine sahip olunması gerekiyor. Kurs programını başarı ile tamamlayıp mesleki belgenizle, okul taşıtı rehber personeli olacaksınız.

Milli Eğitim Bakanlığınca yayınlanan genelge kapsamında;

Belirtilen Bu Belgeye ve Eğitime Sahip Olmak isteyenler Aşağıdaki Formu doldurdukları takdirde Resmi Eğitim Uzmanları tarafınıza bilgi vermek amaçlı geri dönüş sağlayacaklardır.

 

DETAYLI BİLGİ İÇİN LÜTFEN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUNUZ. KURS KAYIT KABUL BİRİMİ EN KISA SÜREDE SİZE ULAŞIP BİLGİLENDİRME YAPACAKTIR.

 

MEB KURS GENELGESİ VE GEREKLİ ŞARTLAR İNCELEMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYINIZ;

Ulaştırma Hizmetleri_Okul Taşıtları Rehber Personel Eğitimi Kurs Programı (1)