fbpx

MYK EĞİTİMDEN TÜRKİYE’DE MONTESSORİ FIRTINASI

MYK EĞİTİM TARAFINDAN GÖLGEDEKİ YILDIZLAR PROJESİ KAPSAMINDA MONTESSORİ VE OYUN TERAPİSİ EĞİTİMLERİ DÜZENLENDİ.
MYK EĞİTİM çatısı altında, Uzman Eğitmen Damla ATA, Uzman klinik Psikolog Yasemin ERDEMİR ve Uzman Klinik Psikolog Senem KADIOĞLU tarafından öğretmenlere ve ebeveynlere eğitimler sağlandı.
Tüm Türkiye’de devam eden bu projenin 25-26 Mayıs tarihlerindeki durağı Isparta VE Antalya oldu. Yoğun bir ilgi ile düzenlenen bu eğitimde amaçlarının; her çocuğun özel olduğu ve özgür bir ortamda, iyi bir eğitim imkanına sahip olması ve özyeterlilik, özgüven, sevgi ve saygı gibi değerlere sahip nesiller yetişmesi için , uluslararası bir kavram olan ve Türkiye’de de okul öncesi kurumlarında uygulanmaya başlanan Montessori Eğitim modeli ile, çocuklarımızı daha iyi gözlemleyebilmemiz ve onların asıl işi olan oyun ortamında çeşitli psikolojik sorunlara, çocuklarımızı gözlemleyerek çözüm bulmayı hedefleyen Oyun Terapisi eğitimleri içerikli eğitim programı katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.
Eğitimlerini Tüm Türkiye’de her ilde mümkün olduğunca düzenlediklerini belirten MYK EĞİTİM kurucusu ve Uzman eğitmen Damla ATA EĞİTİM KONFEDERASYONU, ULUSLARARASI AKADEMİSYENLER FEDERASYONU Ve TÜRKİYE DİSLEKSİ EĞİTİM ARAŞTIRMA VAKFI gibi STK lar ve vakıflarla iş birliği içerisinde olduklarını ve çocuklarının geleceklerını belırleyen egıtım surecınde öğretmenlerin bu eğitimleri mutlaka almaları gerektiğini belirtirken özgüvenli bir çocuk özgüvenli ve başarılı bir toplum oluşturur. Öğretmenlere ve ailelere verilen bu eğitimler, kurumumuz açısından bir sosyal sorumluluktur notunu ekledi.

Bir cevap yazın