fbpx

Kuveyt’teki 340 Türk vatandaşı THY uçağıyla Ankara’ya getirildi

Kuveyt’teki 340 Türk vatandaşı THY uçağıyla Ankara’ya getirildi

Kuveyt’teki 340 Türk vatandaşı THY uçağıyla Ankara’ya getirildi

Kuveyt’te bulunan 340 Türk vatandaşı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında Türkiye’ye getirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın koordinasyonu ve Dışişleri Bakanlığının çalışmasıyla başlatılan tahliye operasyonu kapsamında, Kuveyt’ten Türk vatandaşlarını getiren THY uçağı, Ankara Esenboğa Havalimanı’na indi. ( Halil Sağırkaya – Anadolu Ajansı )

Kuveyt‘te bulunan 340 Türk vatandaşı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında Türkiye’ye getirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın koordinasyonu ve Dışişleri Bakanlığının çalışmasıyla başlatılan tahliye operasyonu kapsamında, Kuveyt’ten Türk vatandaşlarını getiren THY uçağı, Ankara Esenboğa Havalimanı’na indi.

Burada uçağa ilk olarak sağlık görevlileri girdi ve yolcuların vücut ısılarını ölçtü.

Pasaport kontrolü sonrasında yolcular, apronda bekletilen otobüslerle, karantina sürecini geçirecekleri Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yurduna yerleştirilmek üzere Çankırı ve Kırıkkale’ye gönderildi.

276 Türk vatandaşı yurtlara yerleştirildi

Türk vatandaşları, sağlık kontrolünün ardından polis ve AFAD ekipleri eşliğinde, yoğun güvenlik önlemleri altında otobüslerle getirilerek Çankırı’da Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Emir Karatekin Yurdu’na yerleştirildi. 

Polis ekipleri de binaların çevresinde güvenlik önlemi aldı. 

Yurtlarda 14 gün gözlem altıişi, Kovid-19 tedbirleri kapsamında Kırıkkale’deki yurda yerleştirildi

70 kişi Kırıkkale’deki yurda yerleştirildi

Ankara Esenboğa Havalimanı’na getirilen 70 kişi, polis eşliğinde otobüslerle Kırıkkale’ye götürüldü.

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Hatice Hanım Kız Öğrenci Yurduna getirilenler, ateşleri ölçüldükten sonra tek kişilik odalara yerleştirildi.

Polis ekipleri, binanın çevresinde güvenlik önlemi aldı.

Vatandaşların 14 günlük karantina sürecinde ihtiyaçlarının Kırıkkale Valiliği, İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türk Kızılay tarafından karşılanacağı belirtildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde görevli psikolog ve sosyologlar da karantina altındaki vatandaşlara destek sağlayacak.Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.