fbpx

Kocaeli’deki ‘Şehir Hastanesi Tramvay Hattı’nı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yapacak

Kocaeli’deki ‘Şehir Hastanesi Tramvay Hattı’nı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yapacak

Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığına ait Şehir Hastanesi Tramvay Hattı Projesi‘nin inşası, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca gerçekleştirilecek.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, tramvay hattının proje inşasının Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca gerçekleştirilmesiyle ilgili Cumhurbaşkanı kararının, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiği anımsatıldı. 

Hattın yaklaşık maliyetinin 300 milyon lira öngörüldüğü belirtilen açıklamada görüşlerine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, şunları kaydetti: 

“Şehir Hastanesi Tramvay Hattı’nın Bakanlığımıza devri konusundaki en önemli kısmı hallettik. Bu devir işlemi henüz bitmedi. Meclis kararı gibi işlemlerimiz var ama büyük bir kısmı, önemli kısmı halledilmiş oldu. Bu konuda bize yardımcı olan başta Cumhurbaşkanımıza, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.