fbpx

İSTİHDAM EDİLMEK ÜZERE 50.000 HASTA VE YAŞLI BAKIMI UZMANI YETİŞTİRİLECEK

Yeni bir İSTİHDAM İMKANI DOĞUYOR

Resmi Devlet Üniversitesi ve MEB özel Öğretim Kurumları Nezdinde Başlatılan Proje Kapsamında

Tüm Türkiye Genelinde 50,000 kişiye istihdam imkanı doğuyor. Katılım için hiçbir Eğitim şartı ARANMAMAKTADIR. 18 yaşı üstü her yaştan T.C Vatandaşı bu projeye katılabilir.

DETAYLI BİLGİ İÇİN LÜTFEN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUNUZ

HASTA VE YAŞLI BAKIMI Elemanı yetersizliği belirlenen 4,764 Sağlık ve Bakım tesisi olan; Özel ve Devlet Hastaneleri, Rehabilitasyon merkezleri, Yaşlı bakım evleri, geriatri ve psikiyatri kliniklerinde, huzur evlerinde ve evde hasta bakımı Alanında uzmanlaşıp Profesyonel olarak meslek edinmek  isteyen bireylerin eğitimi için özel olarak geliştirilmiş bir eğitim ve İSTİHDAM Projesidir.

Herhangi bir başvuru şartı aranmamaktadır. İsteyen herkes başvuru yapabilir.

Bu Eğitim Projesinden MEZUN olacaklar Tüm AB Avrupa Birliği Ülkelerinde Çalışabilecekleri gibi ilgili Ülke Konsolosluklarından Kolay Vize Alabilmektedirler.

Başvuru ve Bilgi Almak için formu eksiksiz doldurunuz.

PROGRAM İÇERİĞİ

1- HASTA TABURCULUK SÜRECİ VE ÇEŞİTLERİ

2- HASTALARDA GÜNLÜK AKTİVİTE VE EGZERSİZ

3- HASTA VE ÇALIŞAN GÜVENLİĞİ

4- HASTA BAKIMI

5- SAĞLIK KURUMLARINDA HİJYEN

6- SAĞLIK KURUMLARINDA İLETİŞİM

7- TERMİAL DÖNEMDE YAŞLI BAKIMI

8- ZOR İNSANLARLA İLETİŞİM

9- TIBBİ DÖKÜMANTASYON

10- MESLEK ETİĞİ

11- SAĞLIK KURUMLARINDA SOSYOLOJİ

12- HEMŞİRELİKTE İLETİŞİM

KURSUN AMACI NEDİR?

Ev ve kurumlarda kendi sorumluluklarının bilinci altında; İlgili kanun da belirtilmiş Hasta ve Yaşlı Bakımı ödeneği çerçevesinde hasta ve yaşlı bireylerin günlük ihtiyaçlarını kendi ve hasta yaşlının sağlığını koruyarak karşılayabilen Uzman Personel Yetiştirmektir.

Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler hasta ve yaşlı hizmetleri sektöründe;

  1. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri,
  2. Bakım evleri,
  3. Evde bakım,
  4. Hastaneler,
  5. Geriatri-psikiyatri klinikleri,
  6. Huzur evlerinde çalışabilirler.

SERTİFİKA GEÇERLİLİĞİ NEDİR?

Proje Kursu programı sonucunda katılacağınız kurs bitirme sınavında almaya hak kazanacağınız Resmi Devlet Üniversitesi onaylı Uzmanlık kursu bitirme belgesi olduğu için tüm Türkiye’de ve AB Ülkelerinde geçerlidir. Özel kurumların ve devlet kurumlarının Devlet memurluğu alım sınavlarında da geçerlidir.

Belgesini Yurtdışında kullanmak isteyenler; kursa kayıt sırasında yurtdışında da kullanmak istediğinizi belirtmeniz durumunda kurumumuz aracılığı ile gerekli tüm APOSTİL ve NOTER işlemleriniz tarafımızdan yapılacaktır.

HASTA VE YAŞLI BAKIMI KURSLARI

Hasta ve yaşlı bakım hizmetlerinde çalışanların sertifikalandırılması ile ilgili yönetmelik doğrultusunda verilen eğitim zorunludur. Hastaneler, hasta bakım merkezleri, hasta bakım evleri, huzur evlerinde çalışmak ve personel çalıştırmak için zorunlu tutulmaktadır. Genellikle her ay yeni grupları açılmakta, sektör deneyimi yüksek, hem pratik hem teorik olarak bilgi ve deneyime sahip eğitmenler tarafından eğitimler verilmektedir.

HASTA VE YAŞLI REFAKATÇİSİ EĞİTİMİ

Refakatçi ve bakım personeli olarak çalışmayı düşünenler ve hali hazırda çalışanlar için tasarlanan bu eğitim programında kursiyerlere hastalıklardan korunma, hasta ile iletişim süreçleri, bakım ve günlük işlemler ağırlıkta olarak meslek hayatları boyunca karşılarına çıkacak veya çıkabilecek neredeyse tüm durumlar için eğitim verilmektedir. Eğitim konu başlıkları oldukça geniş ve sektöre hazırlayıcı olacak şekilde planlanmıştır.