fbpx

İHH ve Deniz Feneri koronavirüs nedeniyle ramazan yardımlarına erken başlayacak

İHH ve Deniz Feneri koronavirüs nedeniyle ramazan yardımlarına erken başlayacak


KORONAVİRÜS HABERLERİ


İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfından yapılan açıklamaya göre, ilk etapta evde bakıma muhtaç 15 bin aileye kumanya ve 5 bin aileye hijyen paketi gelecek hafta dağıtılacak.

İHH, Ramazan 2020 çalışmalarını “Hep Birlikte Ramazan” sloganıyla yürütecek ve ihtiyaç durumuna göre tüm Türkiye’de dağıtımlarını sürdürecek.

Deniz Feneri Derneği ramazan yardımlarını öne çekti

Dernekten yapılan açıklamaya göre 65 yaş ve üstü ihtiyaç sahibi kişiler tek tek aranarak hatırları sorulup hemen akabinde gıda kolileri dağıtımı için randevulaşıldı. Dernek, yaşlıların sesine kulak vererek kendilerine ulaşabilmek için 7/24 bütün ekipleriyle çalışmalarını sürdürüyor. 

Yaklaşan ramazan dolayısıyla planlamaya alınan “Her ay 10 bin gıda kolisi” projesine ek olarak koronavirüs hastalığı sebebiyle hijyen paketi verilmesi de kararlaştırıldı. 2020 yılının sonuna kadar 120 bin gıda kolisi ve yanında hijyen ürünlerinin dağıtımı hiçbir maddi geliri olmayan yaşlılara, yetim ailelerine ve ihtiyaç sahibi diğer ailelere dağıtılacak.

Yardım çalışmalarını Deniz Feneri Derneğinin tamamı üniversiteli gençlerden oluşan “Genç İyilik” gönüllüleri gerçekleştirecek.Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.