fbpx

RESMİ MESLEK EDİNDİRME PROJESİ

  1. OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLİK 

Devlet Üniversitesi ( SEM )  Sürekli Eğitim Merkezi  ve MEB’e bağlı kurumlar proje ortaklığı ile düzenlenen bu Proje Kapsamında zaman kaybınız olmadan Uzaktan Eğitim Modülü ile  OKUL ÖNCESİ ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ UZMANLIĞI olmak İster misiniz ?

Başta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olmak üzere MEB Kreşleri ve Okulları Okul Öncesi ve Çocuk Gelişimi Sertifikalı Eğitimi almış yardımcı elemanlar ve Eğitmenler talep etmektedir.İstihdam alanlarında Üniversitelerin Çocuk gelişimi bölümlerinden mezun olanların yanı sıra, Gerektiğinde Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanında eğitim almış  meslek elemanlarından da yararlanılmaktadır.

Bu projede; gerekli eğitimleri almak ve başarı ile tamamlamak kaydı ile, siz de Çocuk Gelişimi Uzmanı olabilirsiniz. EĞİTİMLER ÜCRETSİZDİR, SADECE  MEB MÜFREDATLI VE YÖK ONAYLI 4 ADET BELGE İÇİN  Üniversitesi harç bedeli ve AKREDİTASYON BEDELİ 550 TL’DİR. İLK 50 KİŞİ

 

https://myk.web.tr/egitimler/okul-oncesi-cocuk-gelisimi-egitmeni-ve-usta-ogreticiligi/

 

 

 

DETAYLI BİLGİ İÇİN LÜTFEN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUNUZ

Başvuru ve Bilgi Almak için formu eksiksiz doldurunuz. 

    • Çocuk Gelişimi Mesleği İş bulma imkanı bakımından en gözde mesleklerdendir.
    • Hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışma imkanına sahiptirler.
  • Üniversitelerin vermiş olduğu çocuk gelişimi  Sertifika Programları mezunları , Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çatısı altındaki kurumlarda, Milli Eğitim Bakanlığı ve Çocuk Esirgeme Kurumlarında, Rehberlik ve Araştırma Kurumlarında, Halk Eğitim Merkezinde, Sağlık Bakanlığının ihtiyacı olan birimlerde, devlet üniversitelerinde ve üniversite hastanelerinde, anaokulu, kreş ve çocuk yuvalarında aynı zamanda kadrolu olarak ilkokulların ana sınıflarında olmak üzere birçok kurumda çalışma imkanına sahiptirler.

BU BİR MESLEK EDİNDİRME EĞİTİM PROJESİ OLUP, İŞ BAŞVURUSU DEĞİLDİR.

ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİM ALANI
Meslek Alanı : ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ
Meslek – Branş : ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİM ALANI
Branş Türü  Öğretmenlik ve Öğrenim
GİRİŞ KOŞULLARI
1. Okur yazar olmak. 2. Eğitimde Oyun Etkinlikleri kursunun amaçlarını yerine getirebilecek bedensel ve zihinsel özelliklere sahip olmak.
 BELGELENDİRME

Sertifika programlarında; meslek elemanlarının sahip olduğu yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilir. Bu programlarda mesleğin yeterliliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

» Sertifika öğretim programı sürecinde bireylerin tamamladığı modüller, aldığı eğitimin tümü ve kazandıkları yeterlikler belgelendirilir.

» Öğretim programının sonunda mesleğin yeterliklerini kazanan bireylerin aldığı belgeler mevzuat doğrultusunda sertifikada değerlendirilir. Bireyler mesleğin düzeyine göre mesleğinde sertifika alabilir.

» Bireyler gelecekte meslek değiştirmek veya mesleğin ilişkili olduğu diğer mesleklere geçmek amacıyla eğitim almak isterse, kazandığı yeterlikler değerlendirilecektir.

» Fark modüllerini tamamlayanlar ikinci bir meslekte kendini yetiştirebilecektir.

» Öğretim programından ayrılan bireyin kazandığı yeterlikler belgelendirilerek istendiğinde diğer sertifika programlarında değerlendirilir.

» Mesleğin seviyesine ve yeterliklerine sahip olanlar sertifika almaya hak kazanır ve ilgili iş yerlerinde çalışabilirler.

ÇOCUK GELİŞİMİ ÖĞRETMENİ NE KADAR MAAŞ ALIR?

Çocuk gelişimi Kurs Eğitimi mezunlarının maaşları çalıştıkları kurumlara göre değişmektedir. Alanında kendini geliştiren kurs mezunları 2.700 lira öğretmen maaşı almaktadırlar. Devlet hastanelerinde çalışanlar 2.500 lira civarı maaş alırken, diğer kurumlarda çalışan çocuk gelişimcilerinin 2.200 ile 2.500 lira arasında değişen maaşları bulunmaktadır. Devlet sektöründe çalışan çocuk gelişimcileri diğer memur maaşları gibi özel sektöre göre daha iyidir. Özel kreşlerde ya da anaokullarında asgari ücret üstü çocuk gelişimcileri de günümüzde bulunmaktadır.

PROJE KAPSAMINDA DEVLET ÜNİVERSİTESİ ( SEM ) Sürekli Eğitim Merkezinden Alacağınız BELGELER

PROJE KAPSAMINDA DEVLET ÜNİVERSİTESİ ( SEM ) Sürekli Eğitim Merkezinden Alacağınız BELGELER

1) EĞİTİCİNİN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLİK VE ÖĞRENİM BELGESİ (MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI)

2) OKUL ÖNCESİ ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ UZMANLIĞI

3) AİLE PSİKOLOJİSİ SERTİFİKASI (HEDİYE)

4)ÇOCUK PSİKOLOJİSİ SERTİFİKASI(HEDİYE)

YOUTUBE KANALIMIZ EĞİTİM VİDEOLARIMIZ KATILIMCI YORUMLARIMIZ;

https://www.youtube.com/ubeforgtr

BU İMKANDAN YARARLANMASINI İSTEDİĞİNİZ KİŞİLER İÇİN AŞAĞIDAKİLERDEN HERHANGİ BİRİNİ SEÇEREK PAYLAŞIM YAPABİLİRSİNİZ.

Bir cevap yazın