fbpx

Başkentin sembolü Atakule Azerbaycan Bayrağı’nın renkleriyle ışıklandırıldı

Başkentin sembolü Atakule Azerbaycan Bayrağı’nın renkleriyle ışıklandırıldı

Başkentin sembolü Atakule Azerbaycan Bayrağı’nın renkleriyle ışıklandırıldı

Azerbaycan, Türkiye’nin yeni tip koronavirüsle mücadelesine destek vermek amacıyla 11 Nisan tarihinde Haydar Aliyev Merkez’inin dış cephesine Türk bayrağı yansıtmıştı. Tüm dünyanın koronavirüsle mücadele ettiği bu günlerde Azerbeycan’ın bu jestine karşılık olarak Başkent Ankara’nın simgesi Atakule, Azerbeycan bayrağı renkleriyle aydınlatıldı. ( Fırat Çağlayan Yurdakul – Anadolu Ajansı )

Başkent Ankara‘nın simgesi Atakule, Türkiye’nin Azerbaycan ile dayanışmasını göstermek amacıyla kardeş ülkenin bayrağının renkleriyle ışıklandırıldı.

Azerbaycan, Türkiye’nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelesine destek vermek amacıyla 11 Nisan’da Bakü’nün yeni mimari sembollerinden Haydar Aliyev Merkezi‘nin dış cephesine Türk Bayrağı’nı yansıtmıştı.

Türkiye de bu jest üzerine Azerbaycan ile olan yakınlığını, dayanışmasını ve kardeşliğini simgelemesi amacıyla Atakule’yi, kardeş ülkenin bayrağının mavi, kırmızı ve yeşil renkleriyle aydınlattı. 

Kulenin tepe kısmındaki ekranlarda “İki Devlet Tek Millet, Can Azerbaycan’a Sevgilerle” mesajı yazılırken, Atakule’nin AVM kısmında bulunan kavisli dev led ekranlardan iki ülkenin bayrakları dalgalandırıldı.Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.